Pečenie medovníkov

Vianoce sa blížia. Všade okolo nás ich cítime, v škole, ale aj doma o nich hovoríme. V každej domácnosti sa ľudia na Vianoce pripravujú. Hoci žijeme v modernej dobe, nemali by sme zabúdať na vianočné zvyky. Jedným z nich je aj pečenie medovníkov.

Preto žiaci na krúžku Výtvarné dielne každoročne tento zvyk zachovávajú. Dňa 9. decembra sme piekli medovníky. V školskej jedálni sme si na stoloch rozložili dosky, valčeky a formičky na vykrajovanie. Pani učiteľka nám pripravila a každému pridelila cesto. Vykrajovali sme  stromčeky, zvončeky, hviezdičky, prasiatka, anjelov  a rôzne iné tvary. Medovníky sa piekli v školskej kuchyni. Po upečení sme ich zdobili polevou urobenou z bielkov a cukru. A že sa nám vydarili, môžete sa presvedčiť na fotografiách. Mňam, aj sme si na nich pochutili.

Prajeme Vám krásne Vianoce.

Žiaci a pani učiteľka z krúžku Výtvarné dielne