Menu ...

 


Vyhodnotenie výtvarnej súťaže
Jeseň Jána Navrátila

Dňa  11.novembra 2015 sa v Mestskej knižnici v Seredi uskutočnilo vyhodnotenie  už 5. ročníka obvodnej súťaže  v ilustrácii  tvorby spisovateľa Jána Navrátila.

Do  súťaže sa zapojila i naša škola Jana Amosa Komenského v Seredi. Na vyhodnotení sme sa dozvedeli, že porota mala ťažkú úlohu – vybrať zo 70 súťažných výkresov tie najlepšie. Veľa ilustrácií bolo výnimočných, či výtvarným spracovaním, či svojou myšlienkou.  Preto porota udeľovala i viac cien. Nás veľmi teší, že pekné umiestnenia získali práve naši žiaci.

CENY:

1.  miesto:   Laura Sabová – 4.C

2.  miesto:   Karolína Velická  - 2.B

2.  miesto:   Diana Grznáriková – 4.B

3.  miesto:   Alex Tóth – 2.B

Pochvalné uznanie:

Miriam Pilátová, Sofia Kosíková – 2.A

Zuzana Helienková – 2.C

Samantha Valencínová – 3.C

Samuel Velický – 4.B

Tereza Melayová – 4.C

 

Súčasťou vyhodnotenia bola i beseda a autogramiáda so spisovateľom Jánom Navrátilom. Pán spisovateľ odpovedal deťom  na veľa zvedavých otázok. Deti si odniesli nielen diplomy a ceny, ale i spomienku na milého „uja“ a  na jeho rady – ako sa tiež stať spisovateľom: chodiť s otvorenými očami a srdcom a nebáť sa svoju fantáziu rozvíjať nielen kreslením a maľovaním, ale i písaním veršov či príbehov.

                                                                                   Mgr. Hana Čížová

Fotogaléria