iBobor 2015

Dňa 13.11.2015 sa vybraní žiaci 3. a 4. ročníka ZŠ Jana Amosa Komenského v Seredi zúčastnili európskej súťaže Informatický bobor 2015/2016, ktorú v našej krajine organizuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK v Bratislave. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o IKT u všetkých žiakov. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor.

Naši žiaci súťažili v kategórii Bobríci. Do súťaže sa zapojilo 39 žiakov z 3. a 4. ročníka. Zaregistrovaní žiaci pracovali pri počítačoch, riešili 12 úloh rôzneho stupňa náročnosti a zamerania. Niektoré úlohy boli ľahšie, iné zase aj potrápili. Dôležité bolo poriadne si prečítať zadanie. Všetky úlohy museli zvládnuť  do 30 minút, celkový počet bodov, ktoré mohli získať bol 96.

V celkovom hodnotení z 15 519 súťažiacich sa veľmi pekne umiestnili aj naši žiaci:

Viktória Menezesová               4.C             88 bodov

Dávid Gedeon                          4.A            80 bodov

Dávid Kozmér                         4.A             72 bodov

Tomáš Priadka                         4.B             64 bodov

Daniel Domaracký                   4.B             64 bodov

Richard Irsák                           4.A             60 bodov

Šimon Repa                             4.B             60 bodov

Títo úspešní riešitelia budú ocenení diplomom.

Všetkým srdečne blahoželáme.

Jana Očenášová, Zuzana Kuciaková,