Menu ...

 


Čaro slova

Recitačná súťaž Čaro slova je na našej škole už tradíciou. Ani tento rok sme ju neopomenuli a 16. marca 2016 si naši žiaci zmerali sily v dvoch kategóriách v prednese poézie a dvoch kategóriách v prednese prózy. V prvej kategórii súťažili žiaci 5. – 6. ročníka a v druhej kategórii žiaci 7. – 9. ročníka.

Všetci účastníci sa na súťaž zodpovedne pripravili a predviedli skvelé výkony, ktoré pani učiteľkám v porote vôbec neuľahčili ich zodpovednú ulohu. Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých a druhých miestach získali to najkrajšie, čo môže recitátor dostať – knihy. Tretie miesta si vyrecitovali pekné zápisníky.

Próza:

II. kategória                                                               

1.      miesto – Natália Horváthová (6.B)

2.      miesto – Nikoleta Skladaná (6.B)

3.      miesto – Jana Fandliová (6.C)

3.      miesto – Lillian Vaňovčeková (5.A)

III. kategória

1.      miesto – Tomáš Sysel (8.B)

2.      miesto – Vanessa Viskupová (8.B)

3.      miesto – Alexandra Planková (8.B)

Poézia:

II. kategória

1.      miesto – Dominika Dubayová (6.A)

2.      miesto – Samuel Hujo (5.C)

3.      miesto – Natália Šturmová (5.C)

III. kategória

1.      miesto – Tereza Gablíková (7.A)

2.      miesto – Simona Masnicová (7.B)

3.      miesto – Alida Šiatinská (8.B)

Žiačky, ktoré sa umiestnili na prvých miestach, zabojujú na okresnom kole, ktoré sa bude konať v dňoch 13. – 14. apríla v Galante. Výhercom gratulujeme a držíme im palce, aby sa prebojovali čo najďalej.  

Mgr. Lenka Ostrížová

Fotogaléria