Boli sme v Škole v prírode...22.5.- 27.5.2016

Žiaci ZŠ J. A. Komenského 2.C,3.C, 4.A,B,C  pod vedením p.uč. Martinkovej, Novosadovej, Kuciakovej, Kuričovej a Čížovej sa zúčastnili Školy v prírode  - Tralaškoly  v RZ Tralaland / Prvá detská prázdninová republika / - Trnavá Hora. Škola v prírode sa nachádza v prekrásnom horskom prostredí. Alternatívna škola v prírode Tralaland - Tralaškola vznikla v roku 1998 ako prvá svojho typu na Slovensku.  Jej snahou bolo vytvoriť program, ktorí vedú animátori / vysokoškoláci Pedagogickej fakulty z Nitry / a  umožniť pobyt v priestoroch detskej republiky i deťom, ktoré počas letných prázdnin túto šancu nemajú. Žiaci sa stali obyvateľmi Tralalandu, dostali pasy. Počas pobytu si zahrali množstvo hier, ktoré prebiehali hlavne vonku:

- Hele - Mele, Nástenné maľby - piktogramy, Chatovica, Dielničky, Súboj tried, Človečina, Súboj chlapci proti dievčatám, Športové aktivity, Člnkovanie.

V areáli sa okrem ubytovacích zariadení nachádza: multifunkčné ihrisko, mini ZOO, jazero na člnkovanie, veľké asfaltové ihrisko, trampolíny, terasa, aréna, trávnaté plochy na hranie. Prialo nám aj počasie. Bolo pekne, slnečno.

Reakcie detí:

Alex, Samko: Boli tam super guvernérky a jedna sa mi páčila.

Viki: Najviac sa mi páčilo jazero, bol tam "Tralalák" a bola tam zábava.

Mali sme super akcie, hry, bolo tam parádne.

Danko: Bolo to uprostred lesa, okolo samá zeleň.

Jakub, Didi: Bavilo ma člnkovanie.

Tomáš: Cítil som sa tam super!

Mgr. Dagmar Kuričová