Veľkonočné tvorivé dielne

S príchodom jari prichádzajú aj Veľkonočné sviatky. Jednou z tradícií týchto sviatkov patrí aj maľovanie kraslíc. O tom, že táto krásna tradícia ešte pretrváva, sme sa presvedčili.

Dňa 27.marca sa žiaci 3.A, 3.B a 3.C triedy zúčastnili akcii Veľkonočné tvorivé dielne, ktorú zorganizovalo Mestské múzeum v Seredi. Obdivovali sme kraslice zdobené voskom. Šikovné tety nám ukázali, ako sa táto technika robí. Pod ich rukami vznikali prekrásne kraslice s nádhernými motívmi. Mohli sme si to vyskúšať aj my. A veru sa nám to aj darilo. Skúsili sme aj paličkovanie a vyrábanie šperkov z drôtiku a korálikov. Všetkých nás zaujali zdobené veľké pštrosie, husacie, ale aj prepeličie vajíčka. Tety nám ukázali, že zdobiť sa dajú aj slimačie ulity. Sprievodnou akciou bola výstava výtvarných prác žiakov ZUŠ.

Z múzea sme odchádzali plní pekných dojmov, maľovaných vajíčok a veľkonočnej nálady.

Žiaci a pani učiteľky 3. ročníka